Moerasschildpadden Ruige Riet
april 2017
Waren de moerasschildpadden al vele jaren te zien langs het smalle dijkje van Heemtuin Sloterpark, vandaag de dag is een over het water hangende boom langs het Ruige Riet ’the place to be’. Roodwangschildpadden, geelwangschildpadden en geelbuikschildpadden laten zich hier zien.
Schildpadden zoeken plekje in de zon

Bosjesman en takkenwijf
Laatst ging goede vriend Paul Koene weer eens een keer mee op pad. Met zijn professionele camera wist hij de moerasschildpadden mooi in beeld te brengen (hij moest er wel even voor de bosjes in).

Huh, een bosjesman? Snel wegwezen!
Pijlsnel dook de waterschildpad het water in.



Foto: Paul Koene
Zelf kroop ik ook tussen takken hier en takken daar door.

Foto: Paul Koene
En wat ik tóen ontdekte: hier werd gezopen!
De hangplek van de moerasschildpadden blijkt gewoon een Groene Kroeg. Vandáár dat deze zwemmers de heemtuin verlaten hebben. Stelletje rakkers.
Biertje?!

En zoals altijd, kan drank rare dingen met je doen. Zo had deze roodwangschildpad een slok te veel op en dacht hij zowaar dat hij kon vliegen.
“I believe I can fly”

Foto: Paul Koene